Turystyka

by

rp_urlop.jpgJedną z prężniej rozwijającą się formą turystyki jest agroturystyka, czyli turystyka w gospodarstwie rolnym. Turystyka tego typu oferuje turystom szereg atrakcji bezpośrednio związanych z miejscem pobytu. Wiejskie życie związane jest z bliskim kontaktem z naturą, czyli zwierzętami i roślinnością.

Turyści, którzy odwiedzają gospodarstwa agroturystyczne są bardzo ciepło przyjmowani przez właścicieli. Wyjątkowość tej formy turystyki polega w głównej mierze na tym, że goście raczeni są dobrodziejstwami natury, czyli swojskimi wyrobami ( wędliny, sery, nalewki), ponadto goście mają możliwość bezpośredniego kontakty ze zwierzętami. Większość gospodarstw agroturystycznych zapewnia swoim gościom niezapomnianych rozrywek, na przykład zimą organizowany jest kulig konny, latem rozpalane jest ognisko na którym pieczony jest prosiak.
Agroturystyka to idealne miejsce wypoczynku dla osób zamieszkałych w miastach. Wieś to możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu z dala od gwaru ulicznego i ciągłego pośpiechu.

——————————
źródło: zagrywajmy.pl/

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Turystyka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Frazy kluczowe: rodogosz ogrody, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, busy do danii szamotuły, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, Minikoparka Gorlice, endoskop laryngologiczny sinutronic, Szamba Betonowe Lesko, kaplica Santori, przeszczep łąkotki warszawa, onlynails cennik, Wiedzopedia
Back to Top